Jak používat šafrán v kuchyni

Používejte šafrán v každodenním životě

Nejobvyklejším využitím šafránu jsou rýžové pokrmy: rizoto, pilaf a paella. Malá špetka dodá brilantní barvu, aroma a chuť každému jídlu. Široké uplatnění najde také v dezertech, neboť šafrán stejně jako vanilka se hodí do krémů a sušenek. Jejich chuťové projevy jsou podobné: sladké, opojné s lehkým nádechem pižmového tónu. Šafrán se jednoduše pokládá na maso a zeleninu, jako je např. drůbež, květák nebo cibule. Pro běžné vaření se šafrán přidá dříve, než dojde k varu, aby se jeho chuť mohla rozložit do ostatních ingrediencí. Chcete-li, aby šafránová jemná chuť opravdu vystoupila do popředí, udržujte ostatní příchutě a koření na minimu. Malá špetka ve velké nádobě dokáže podstatně změnit charakter připravovaného pokrmu: chuť je bohatší, plnější a mnohem více aromatická. Šafrán přidává nádech luxusu každému jídlu. Neváhejte a zkuste to!

Šafrán v péči o krásu a zdraví - tipy
  • Šafrán má antibakteriální vlastnosti, což je ideální využít pro kosmetické účely.
  • Můžete vytvořit jednoduchou pleťovou masku ze 2 - 3 snítek šafránu, 1 špetky cukru, 1 čajové lžičky mléka, 1 čajové lžičky vody a 2 - 3 kapek kokosového oleje nebo olivového oleje. Namočte 2 - 3 lžíce šafránu v jedné čajové lžičce vody přes noc. Ráno se barva vody změní na jasnou žlutou barvu. Přidejte mléko, cukr a kokosový / olivový olej. Ponořte do této směsi kus chleba a pomocí střídy roztírejte mast na obličej a kůži dekoltu. Malé kousky chleba mohou uvíznout na obličeji, což není na závadu a při umývání obličeje se snadno odstraní. Tuto směs ponechte na tváři po dobu 15 minut. Tato šafránová maska okamžitě osvěží unavenou pleť. Pomáhá uvolňovat a odstraňovat tmavé kruhy pod očima a únavové linie. Okamžitým přínosem této výživné šafránové masky je, že podpoří krevní oběh, což pleť rozjasní.
  • Dalším odzkoušeným pomocníkem je pleťová maska ze slunečnicových semínek a šafránu. Oboje se nechá v mléku louhovat přes noc. Tato maska pleti velmi prospívá k jejímu lepšímu prokrvení a pročištění pórů.
  • Vmasírujete-li do pokožky obličeje smetanu, do níž byly přidány dvě snítky šafránu, při pravidelném používání zjistíte, že kůže bude pěkně napnutá a rozjasněná.
  • Budete-li pravidelně popíjet mléko se šafránovými snítky, vaše pleť se přirozeně zlepší a získá na lesklosti.
  • Pokud namícháte několik snítek šafránu s olivovým olejem, mandlovým olejem nebo kokosovým olejem, můžete je použít k masážím kůže. Masírování tváře některým z těchto olejů zajistí lehčí a měkčí pokožku.
  • Smícháním špetky šafránu s lékořicí a mlékem získáte účinnou vlasovou regeneraci, která pomáhá zastavit padání vlasů a podporuje růst nových vlasů.
  • Med společně s několika snítky šafránu, vytvoří velmi silný domácí kůru, která zajistí pokožce okysličení a podpoří krevní oběh. Použijte tuto masku pro získání větší jasnosti a zářivosti vašeho obličeje. Vyzkoušejte tyto účinné kombinace pro posílení a udržení krásy vaší pleti a udělejte to hned! Poskytněte své pokožce královskou péči, kterou si zaslouží a kterou vaše okolí bude obdivovat!