Jak používat šafrán v kuchyni

Používejte šafrán v každodenním životě

Nejobvyklejším využitím šafránu jsou rýžové pokrmy: rizoto, pilaf a paella. Malá špetka dodá brilantní barvu, aroma a chuť každému jídlu. Široké uplatnění najde také v dezertech, neboť šafrán stejně jako vanilka se hodí do krémů a sušenek. Jejich chuťové projevy jsou podobné: sladké, opojné s lehkým nádechem pižmového tónu. Šafrán se jednoduše pokládá na maso a zeleninu, jako je např. drůbež, květák nebo cibule. Pro běžné vaření se šafrán přidá dříve, než dojde k varu, aby se jeho chuť mohla rozložit do ostatních ingrediencí. Chcete-li, aby šafránová jemná chuť opravdu vystoupila do popředí, udržujte ostatní příchutě a koření na minimu. Malá špetka ve velké nádobě dokáže podstatně změnit charakter připravovaného pokrmu: chuť je bohatší, plnější a mnohem více aromatická. Šafrán přidává nádech luxusu každému jídlu. Neváhejte a zkuste to!

Šafrán v péči o krásu a zdraví - tipy
  • Šafrán má antibakteriální vlastnosti, což je ideální využít pro kosmetické účely.
  • Můžete vytvořit jednoduchou pleťovou masku ze 2 - 3 snítek šafránu, 1 špetky cukru, 1 čajové lžičky mléka, 1 čajové lžičky vody a 2 - 3 kapek kokosového oleje nebo olivového oleje. Namočte 2 - 3 lžíce šafránu v jedné čajové lžičce vody přes noc. Ráno se barva vody změní na jasnou žlutou barvu. Přidejte mléko, cukr a kokosový / olivový olej. Ponořte do této směsi kus chleba a pomocí střídy roztírejte mast na obličej a kůži dekoltu. Malé kousky chleba mohou uvíznout na obličeji, což není na závadu a při umývání obličeje se snadno odstraní. Tuto směs ponechte na tváři po dobu 15 minut. Tato šafránová maska okamžitě osvěží unavenou pleť. Pomáhá uvolňovat a odstraňovat tmavé kruhy pod očima a únavové linie. Okamžitým přínosem této výživné šafránové masky je, že podpoří krevní oběh, což pleť rozjasní.
  • Dalším odzkoušeným pomocníkem je pleťová maska ze slunečnicových semínek a šafránu. Oboje se nechá v mléku louhovat přes noc. Tato maska pleti velmi prospívá k jejímu lepšímu prokrvení a pročištění pórů.
  • Vmasírujete-li do pokožky obličeje smetanu, do níž byly přidány dvě snítky šafránu, při pravidelném používání zjistíte, že kůže bude pěkně napnutá a rozjasněná.
  • Budete-li pravidelně popíjet mléko se šafránovými snítky, vaše pleť se přirozeně zlepší a získá na lesklosti.
  • Pokud namícháte několik snítek šafránu s olivovým olejem, mandlovým olejem nebo kokosovým olejem, můžete je použít k masážím kůže. Masírování tváře některým z těchto olejů zajistí lehčí a měkčí pokožku.
  • Smícháním špetky šafránu s lékořicí a mlékem získáte účinnou vlasovou regeneraci, která pomáhá zastavit padání vlasů a podporuje růst nových vlasů.
  • Med společně s několika snítky šafránu, vytvoří velmi silný domácí kůru, která zajistí pokožce okysličení a podpoří krevní oběh. Použijte tuto masku pro získání větší jasnosti a zářivosti vašeho obličeje. Vyzkoušejte tyto účinné kombinace pro posílení a udržení krásy vaší pleti a udělejte to hned! Poskytněte své pokožce královskou péči, kterou si zaslouží a kterou vaše okolí bude obdivovat!

Pro osoby s citlivou pokožkou doporučujeme před aplikací výše uvedených návodů otestovat reakci na kosmetický efekt šafránu na malém úseku Vaší pokožky. Teprve poté, když se neprojeví žádný negativní účinek, aplikujte na větší plochy Vaší pokožky / pleti.